18-04-2007
 • Přišla nám příjemná zpráva z Rumunska - náš dorostenec Gentle Rio Is Friendly (ICH, MCH Beeangee Jumping Jack Flash x Tessa of Glen Sheallag) slavil dvojnásobný úspěch.
  1.4. CAC Bukurešť, Rumunsko - získal CAC + BOS + BOB
  14.4. CAC Craiova, Rumunsko - získal CAC + BOS + BOB , rozhodčí Stelios Makaritis, Řecko
  Gratulujeme k úspěchům i k ročním narozeninám!

   
 • 8.4. MVP Szilvasvárád, Maďarsko, rozhodčí pro feny paní Heather Morss/Xanthos, Anglie, rozhodčí pro psy pan Henric Fryckstrand/Dewmist, Švédsko - na tuto výstavu jsme vzaly naši Maggie a Jacka a těšily jsme se, že se tam potkáme s Maggininým synem Haileym po Taramovi a naším malým klukem Rioškem, které jsme oba dlouho neviděly. Naši skupinku měla také doplnit mladá Berry. A tady jsou naše výsledky, vezměme to od těch nejmladších:

  Hailey Is Friendly (ICH Taram du Bois de la Rayere x ICH, MCH Karvin Kind of Magic) získal na této své první výstavě VN3. Byl v medvědím kožichu, jak jsme si už u štěňat po Maggie zvykly, takže nezbývá než opět vyčkat, až se své houně zbaví a předvede se v ještě větší kráse. Hailey absolvoval už i předrentgen kyčlí, který byl negativní.


  Gentle Rio Is Friendly (ICH, MCH Beeangee Jumping Jack Flash x Tessa of Glen Sheallag) svůj původní zimní kožich už nechal doma a nastoupil do kruhu naopak ve světle zlatých plavkách. Bohužel ovšem po předchozím nášlapu na ostré strniště trávy, které mu propíchlo meziprstí, viditelně kulhal. Nicméně panu rozhodčímu se i přes tento handicap tak líbil, že mu dal známku Výborná a velmi pěkný posudek. Takže se těšíme na Rioška na další výstavě už se zahojenou nohou.

  CH, JCH Fairy Jack Is Friendly (Honeypound Subliminal x ICH, MCH Karvin Kind of Magic) se stal hvězdou neděle. Jeho vítězství byl určitě jeho dárek k mým narozeninám. Pan rozhodčí byl Jackem naprosto nadšen a jeho úsudek následně potvrdila i paní Morss, která rozhodovala o vítězi plemene. Náš Jack tedy získal

  V1 + CAC + CACIB + BOB a tím je kvalifikován na Cruft's 2008 v Anglii.

  "Beautiful dog from any angle, masculine attractive head, very nice expression, excellent reach of neck, very good front angulation, beautiful bone, good body, super topline, strong well angulated body end, moves with drive and style, beautiful coat, well presented and handled, really attractive, it's a joy to see him standing and moving"

  Jack je již druhým potomkem naší Maggie, který se kvalifikoval na tuto prestižní výstavu v zemi původu plemene, celkem máme již 4 psy, které jsme ke kvalifikaci na Cruft's přivedly.


  Pro nás však ale možná ještě větší radostí bylo umístění "pramáti našeho rodu", naší Maggie ICH, MCH Karvin Kind of Magic. Je jí 6,5 roku, porodila a odchovala několik vynikajících vrhů a přesto je stále v tak špičkové kondici, že dosahuje v zahraničí na mezinárodních vystavách a u specialistů na plemeno na nejvyšší umístění. Neznáme u nás jinou fenu GR, která by byla v takovém věku a po tolika štěňatech stále výstavně aktivní a zároveň získávala tituly či dokončovala šampionáty. Naše Maggie totiž s přehledem vyhrála třídu šampionek a celkem získala

  V1 + CAC + res.CACIB

  Vítězstvím ve třídě dokončila titul Šampion Maďarska, což je její 5. šampionát. Maggie je tak nyní kromě JCH CZ+SK také Šampion Český, Slovenský, Polský, Rakouský a Maďarský a také Interšampion.


  Milou zajímavostí je, že pan Fryckstrand si Maggie přesně pamatoval z Klubové výstavy v roce 2002, kde ho uchvátila tak, že se vyjádřil, že by ji sám chtěl mít doma a kdy jí dal jako juniorce její první titul BOB.

  Na výstavě byla také mlaďunká fenečka z chovu dcery Ivany Angua of Anavy (CH Gunhills Dancing Dexter x CH Catkin Magic Is Friendly), která se vzorně prezentovala a získala V1 + CAC. Více informací najdete na www.golden-anavy.com.

  Dále nám přišla radostná zpráva z Finska od paní Heidi Karves/Karvin - syn Maggie po Taramovi Hadley Is Friendly získal na své první výstavě v životě titul BOB Puppy a speciální Prize of Honour.


  Ze všech výsledků máme velikou radost a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho chovu.

   
 • Dnes jsme využily slunečného dne a návštěvy kamarádky Dany Kohoutové a udělaly jsme zase nějaké nové fotečky a videa Jacka - (CH Fairy Jack Is Friendly), jeho bratra Jeffa - (Fairy Jeff Is Friendly) a jejich malého polobratra Chica - (Heartbreaker Is Friendly). A protože Jeff odjíždí po uplynutí povinných 6 měsíců do nového domova do ch. stanice do Anglie, je to možná poslední jeho video natočené u nás. Malý Chico si vzal z velkých bráchů příklad a běhal jako o život. Všichni jsme si pak dohromady hráli, psiska stylem "jeden přes druhého" a pěkně jsme si to užili.

  Jeff video1 / video2                                   Chico - video
  Jack - video
  .
 • Přišly nám nové fotografie z Finska, ze stanice Karvin, kde jsou dvě štěňata z našeho vrhu "H" po ICH Taram du Bois de la Rayere x ICH, MCH Karvin Kind of Magic. Hadley a Honey, jde o sourozence Chica a Gemmy.

  Hadley Is Friendly / Honey Is Friendly, 8 měsíců
 • Dále jsou nové fotky v galerii jejich bratra Hardy Is Friendly žijícího v Německu.
  .
 • 6.4. Jack nakryl fenku Werra Misantos. Více informací viz Jackovo potomstvo.
21-03-2007

 • Nové fotky Chica (Heartbreaker Is Friendly) a Gemmy (Harmony Is Friendly), věk 7 měsíců.
   

 • Nové fotky Amber (Amber of Anavy) věk 17 měsíců, a Jane (Friendly Jane delle Grandi Ombre) věk 5 měsíců.
14-03-2007
12-02-2007

6 měsíců / 6 months Chico - 6 měsíců / 6 months
Heartbreaker Is Friendly, 6 měsíců

  - Chico video / Chico & dummy -

 • 10.2. CACIB Brno - naše Amber (Amber of Anavy) získala na své první výstavě v životě ocenění Výborná 3. Její chování v kruhu a ve výstavním prostředí vůbec nás nadchlo a máme z ní velikou radost.
 • Nová fotka  Amber of Anavy (Gunhills Dancing Dexter x CH Catkin Magic Is Friendly) na její stránce, věk 15,5 měsíce.
 • Na prodej - 15 měsíční pejsek po výborných rodičích, klidný, milý, kontaktní hledá milující rodinu. Není vhodný do chovu.
27-01-2007
 • CACIB Trenčín - Krásná dcera naší Ginny, Angua of Anavy (otec Gunhills Dancing Dexter) dnes zazářila, když získala CAJC, čímž dokončila titul Junioršampion Slovenska a poté nad všemi dospělými i titul BOB ve věku 15 měsíců. Kráčí tak ve šlépějích své matky, která získala CAJC+BOB na své první výstavě v životě, dokonce ve věku 11 měsíců. Dnes posuzoval pan Petr Studeník.
26-01-2007
 • Přišly nám zdravotní výsledky dětí naší Ginny (CH Catkin Magic Is Friendly, v majetku www.golden-anavy.com) po anglickém psu Gunhills Dancing Dexter. Ve vrhu bylo 11 štěňat, zatím je jich vyšetřeno 5, z toho 4 mají DKK A/A, jedna fenka má DKK B. Z těchto pěti štěňat mají tři i výsledky z Británie (BVA) a další je budou následovat. Jsou to:

  Amber of Anavy - BVA 3:4, FCI A/A, v mém majetku
  Arthur of Anavy - BVA 3:3, FCI A/A, v majetku dcery Ivany
  Aragorn of Anavy - BVA 4:4, FCI A/A, majitelka paní Špačková, Příbor

  Další 4 štěňata, žijící velmi daleko, budou vyšetřena na jaře, 3 z nich přijedou na vyšetření do ČR.
  Oživuji informaci, že v anglické stupnici BVA se přiděluje až 53 bodů na každém kloubu (tedy max. 53:53), 0 = nejlepší, 53 = nejhorší. Doporučené hodnoty pro další chov jsou do hodnoty 20 sečteno celkem na obou končetinách, což je současný plemenný průměr.
  Z toho vyplývá, že Ginnina štěňata jsou hluboce pod doporučenými hodnotami. Tento vrh se zatím jeví jako mimořádně zdravý.
14-01-2007
 • 13.1. Národní výstava Olomouc - Jack (Ch, JCh Fairy Jack Is Friendly) získal r. CAC ve třídě šampiónů, rozhodčí pan František Korda.
  NVP Olomouc 2007 / National Olomouc 2007
01-01-2007

 • Nové fotky Chica (Heartbreaker Is Friendly) a Gemmy (Harmony Is Friendly), věk 5 měsíců.
 • Nové fotky Jacka (Ch, JCh Fairy Jack Is Friendly).


 

Copyright Tal Sannat