20-02-2009
30-11-2008
 • 2.11. ŠKVR Nitra, rozhodčí Sheila Watkins/Tamarley, GB - Chico  (Heartbreaker Is Friendly) slavil úspěch zase pro změnu na poli výstavním, když od paní rozhodčí a známé anglické chovatelky dostal ocenění V1, CAC, VŠV - Vítěz speciální výstavy retrívrů. Máme velkou radost a Chicovi a Radce gratulujeme!
09-11-2008
 • 25.10. Derby Uhlířská Lhota, Barvářské zkoušky + norování - náš Chico (Heartbreaker Is Friendly) se zúčastnil Barvářských zkoušek s plným počtem bodů a umístěním v I. ceně. Zkouškami prošel vzorně a na závěr naprosto exceloval při naháňce srnčího v houštině, po které si vysloužil poznámku "hlasitý na stopě". Tuto disciplínu posuzoval sám vrchní rozhodčí a z Chicova výkonu byl nadšený. Tuto u retriverů nepříliš běžnou loveckou vlastnost zdědil Chico po své matce (ICH, MCH Karvin Kind of Magic), která má v jedné tabulce ze zkoušek stejnou poznámku.
  Chico tak na těchto zkouškách skončil v celkovém výsledku jako Nejlepší retriever a 4. místo ze všech plemen.
14-10-2008
 • 28.9. Lesní zkoušky Uhlířská Lhota - Heartbreaker Is Friendly je skvěle odešel a úspěšně zakončil v I. ceně.

  O pár dní později přišla skvělá zpráva z Anglie, kam jsme na BVA poslali k posouzení jeho lokty. Výsledek je 0:0. Chico je tak kompletně posouzen jak dle stupnice FCI v ČR, tak i v Anglii na BVA. ČR DKK 0/0, DLK 0:0, Anglie BVA HD 4:4, ED 0:0.
14-09-2008
 • Heartbreaker Is Friendly:
  13.7. výstava v Košicích V1 + CAC a tím se stává čekatelem titulu šampion Slovenska.

  Nezahálel ani na poli pracovním. Ve dnech 9.-10.8.2008 se zúčastnil náročného dvoudenního klání O pohár myslivosti, kde 9.8. na KPZ - klubové podzimní zkoušky získal plný počet bodů 188 (Malešov) a titul res.CACT. Protože jej získal za fenkou, která je šampion práce, stal se tak Chico čekatelem titulu Šampion práce.
  10.8. se zúčastnil KSZVP - klubové speciální zkoušky vodních prací s počtem bodů 125 (Malešov) a dokončil zkoušky v I. ceně.
  V celkové pořadí v klání o Pohár myslivosti ze všech retrívrů a slídičů obsadil 8.místo, byl nejmladším účastníkem.

  Minulý víkend (16.-17.8.) přijela Chicovi nevěsta a měl tak možnost projevit svůj temperament i jako krycí pes. První krytí i překrytí bylo díky vteřinovým rychlostem téměř bez dozoru Radky, která nestačila ani vyběhnout na zahradu, natož aby jakkoli asistovala. Chico se s fenečkou domluvil sám rychle a jednoznačně. :-)
18-06-2008
 • Výstavní výsledky našeho Chica (Heartbreaker Is Friendly) za poslední dobu:

  8.6.2008 - NVP Walbrzych/PL - tř. pracovní - V1 CWC - J. Ryk/PL
  31.5.2008 - MVP Leszno/PL - tř.pracovní - V1 CWC - p.Řehánek/CZ čekatel šampiona krásy PL
  24.5.2008 - MVP Litoměřice - tř.pracovní - V - Z.Jílková/CZ
  18.5.2008 - MVP Bratislava/SK - tř.otevřená - V2 res.CAC - S.Firlik/PL
  17.5.2008 - MVP Bratislava/SK - tř.otevřená - V - Daila Rocchi/HR
  11.5.2008 - KV Hluboká - tř.pracovní - V - Mrs.Janet Tiranti/GB
  10.5.2008 - KV Hluboká - tř.pracovní - V4 - Mr.John Tiranti/GB
  4.5.2008 - Europasieger Dortmund/D - tř.pracovní - V4 - Val Burns/GB
  1.5.2008 - KV Ermelo/Holandsko - tř.pracovní - V - V.Clark/GB
  26.4.2008 - MVP Opole/PL - pracovní tř. - V2 - Ann Woodcock/GB
   
 • 25.5. GRC Club show Vejen/Dánsko - Harmony Is Friendly - Exc.1 vítěz mezitřídy, rozhodčí Birgit Rold/DK
07-05-2008
 • Heartbreaker Is Friendly se zúčastil dvou výstav s těmito výsledky:
  12.4. NVP Ostrava - tř. pracovní r. CAC a tím se stává čekatelem titulu ŠAMPION ČR, protože stál za psem, který již tento titul má.
  19.4. MVP České Budějovice - známka Výborný
  Tím splnil všechny podmínky chovnosti, gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na poli pracovním i v kruhu výstavním.

   
 • 21.4. - Obdrželi jsme výsledky kyčlí z BVA/Anglie - Heartbreaker Is Friendly má HD BVA 4:4. Máme velikou radost a gratulujeme!
   
 • Březen-duben - další naše fenky našly nové domovy v zahraničí:
  - Chicova sestra Gemma, Harmony Is Friendly je nyní ve stanici Gembeak/Dánsko.
  - Poloviční sestra Jacka (ve Francii) a Jeffa (v Anglii) Friendly Jane delle Grandi Ombre našla nový domov také ve stanici Gembeak/Dánsko. Přejeme paní Marianne hodně radosti a úspěchů s oběma holkami a spoustu krásných odchovů.
  - Naše zlatá Kizzy, C I'm Magic Is Friendly (ICH, MCH Paudell Pure Passion x ICH, MCH Karvin Kind of Magic) našla nový domov ve stanici Sea Pimpernel/Dánsko. Přejeme paní Rikky neméně tolik úspěchů a radosti. Obě chovatelky jsou kamarádky a pravidelně se setkávají, takže naše fenky se budou potkávat také, z čehož máme radost.
 • Ještě hledáme domov pro "Bellu" - Gillian Tess Is Friendly (ICH, MCH Beeangee Jumping Jack Flash x Tessa of Glen Sheallag).
   
 • Duben - Další člen rodiny vrhu "H" Hunter Is Friendly má krásné zdravotní výsledky HD A, ED 0:0, oči čisté.
25-03-2008
 • Máme další krásné zdravotní výsledky našich odchovů:
  Gillian Tess Is Friendly "Bella" (MCH Beeangee Jumping Jack Flash x Tessa of Glen Sheallag) má DKK B/B, DLK 0:0

  a dcera feny z našeho chovu, původem z Itálie -
  Friendly Jane delle Grandi Ombre "Jane" (Honeypound Subliminal x Exclusive Magic Is Friendly) má DKK A/A, DLK 0:0

  Obě byly rentgenovány a vyhodnoceny MVDr. Snášilem. Na obě čeká nový domov u zahraničních chovatelů.
17-03-2008
 • Vyšetření očí na dědičné choroby
  * Heartbreaker Is Friendly "Chico" PRA/CAT neg.

  * Harmony Is Friendly "Gemma" PRA/CAT neg.
   
 • 15.3. CACIB Tampere, Finsko - Amber of Anavy (CH Gunhills Dancing Dexter x CH Catking Magic Is Friendly) se umístila na své první výstavě ve Finsku jako 3. ve třídě otevřené, rozhodčí pan Jos de Cuyper/Belgie. Amber je nakrytá a jsme zvědavé, jestli zabřezla.
03-03-2008
 • HEARTBREAKER IS FRIENDLY "Chico" DKK A/A, DLK 0-0, posláno do Anglie na BVA
  HARMONY IS FRIENDLY "Gemma" DKK A/A, DLK 0-0

  (ICH Taram du Bois de la Rayere x ICH, MCH Karvin Kind of Magic) v 1,5 roce věku !
   
 • 2.3. Southern GR Society Championship show Anglie - náš Jeff (Fairy Jeff Is Friendly with Gaytonwood) slavil obrovský úspěch na nedělní šampionské výstavě v Anglii. Umístil se jako 2. v Limit Dog, čímž nejen, že získal KC Stud Book Number, ale potažmo i doživotní kvalifikaci na Cruft´s. Rozhodčí Pat Arnold/Amberland.
  Je to skvělý úspěch u psa importovaného z kontinentu a žijícího v Anglii tak krátkou dobu.
   
 • 1.3. Dnes změnil trvalé bydliště další z našich odchovů. Absolutně zdravý, mladý a velmi nadějný pejsek Heartbreaker Is Friendly "Chico" odjel se svojí milovanou cvičitelkou Radkou Štencelovou. U Radky čeká Chica aktivní život plný výstav a zkoušek doma i v zahraničí, na několik z nich je již přihlášený. Přejeme úspěch a spokojenost.
   
 • Zprávy z Ruska - mladý pejsek ze stanice Evidog žijící v Rusku, vnuk naší Maggie (ICH, MCH Karvin Kind of Magic) a Teroška (CH Karvin Xtra Friendly) slavil velký úspěch a kvalifikoval se na Cruft's 2008. Gratulujeme!
20-02-2008
 • Další náš dospělý odchov našel svůj nový domov v dalekém zahraničí. Fenka Amber of Anavy (CH Gunhills Dancing Dexter x CH Catkin Magic Is Friendly) odletěla do Finska do známé stanice Karvin, aby tam jako chovná fena s vynikajícím rodokmenem a zdravotními výsledky umožnila pokračování osvědčené krevní linie jedné z nejlepších odchovaných fen stanice Karvin - naší Maggie ICH, MCH Karvin Kind of Magic. Vzhledem k tomu, že se po cestě rozhárala, bude v nejbližších dnech krytá. Přejeme šťastný život, výstavní úspěchy a zdravé děti.
   
 • CACIB Rzeszow Polsko - mladý pejsek z našeho chovu Hunter Is Friendly (ICH Taram du Bois de la Rayere x ICH, MCH Karvin Kind of Magic) nám udělal velkou radost svými výsledky, když získal CWC + CACIB + BOB + BIG III. Rozhodčí Andrzej Stępiński. Blahopřejeme!
15-01-2008
 • Přinášíme nové informace o pejskovi z našeho chovu Fairy Jeff Is Friendly, který má nový domov v Anglii. Dosud se zúčastnil 5 výstav s těmito výsledky:
  - 2. místo v Open Dog, rozhodčí Mrs. Sheila Watkins (Tamarley)
  - 2. místo v Open Dog, rozhodčí Mrs. Janet Crang (Linoaks)
  - 1. místo v Limit Dog + r.BOB, rozhodčí Mrs. Margaret Robson (Mimaro)
  - pořadí v Limit Dog na Championship Show, rozhodčí Mrs. Julie Seamons (Messano)
  - BOB Dukeries Gundog Club show, rozhodčí Mrs. Betty Hird (Wyebank)

  Stejně tak se z něj již stal zkušený plemeník.

   
 • Další zpráva se týká fenky z našeho chovu žijící ve Finsku ve stanici Karvin Honey Is Friendly, která absolvovala rtg. kyčlí s výsledkem A, rtg. loktů s výsledkem 0:0 a vyšetření očí na dědičné choroby s negativním výsledkem.
30-12-2007
 • Přejeme všem všechno dobré v nadcházejícím roce 2008, hodně lásky k sobě navzájem a neméně ke svým čtyřnohým kamarádům.

Novinky 2007 

Copyright Tal Sannat